شهری بدون خودرو های تک سرنشین؛ مصاحبه روزنامه جام جم با شرکت رهسپار
شهری بدون خودرو های تک سرنشین؛ مصاحبه روزنامه جام جم با شرکت رهسپار

دغدغه های یک روزنامه نگار:

ماشین‌های تک‌ سرنشین در خیابان‌های شهر و جاده‌ها جولان می‌دهند و انگار هیچ کس دلش به حال ساعت‌هایی که در ترافیک هدر می‌شود و ریه‌هایی که دود و دم را نفس می‌کشد، نمی‌سوزد.
این ها دغدغه های خانم مائده گیوه چین خبر نگار روزنامه ی جام جم در مورد آلودگی و ترافیک بود.
به همین منظور گفتگویی با روزنامه جام جم انجام شد و راهکار به اشتراک گذاری سفر در رهسپار مورد ارزیابی قرار گرفت.

گفتگوی روزنامه جام جم با استارت آپ رهسپاردر توضیح راهکار ارئه شده:

رهسپار

رهسپار سامانه به اشتراک گذاری سفر است به صورتی که افرادی که تک ‌سرنشین هستند، مسیر خود را در نرم‌افزار یا سایتی ویژه اعلام می‌کنند و مسافرانی که،هم‌مسیر هستند و مبدا و مقصد مشترکی دارند از طریق نرم‌افزار ما به همدیگر معرفی می‌شوند و می‌توانند با هم همسفر شوند. اگر راننده‌ای ظرفیت خالی در خودروی خود داشته باشد آن را به اشتراک می‌گذارد و دیگر مسافرانی که با او هم مقصد باشند، می‌توانند آن صندلی خالی را رزرو کنند.

تفاوت با اسنپ و تپسی

اکثر مردم، رهسپار را با سرویس هایی مانند اسنپ و تبسی ااشتباه می گیرند در حالیکه آنها کاملا با یکدیگر متفاوتند. در رهسپار خدمات از مردم به مردم ارائه می شود و راننده ها افراد عادی هستند ودر قبال مبلغی بسیار ناچیز به مقصد خود می رسند در حالیکه در دیگر سیستم ها خدمات آژانس ارائه می شود و مسافر کرایه دربستی پرداخت می کند.

احراز هویت در رهسپار

احراز هویت، وجه تمایز رهسپار از دیگر استارت آپ ها
چیزی که رهسپار را از سایر استارت آپ ها مثل کاروان رو و می بریم متمایز می کند احراز هویت راننده ها و مسافرین توسط ای تیم است. در حال حاضر کاربران در این سیستم، دانشجویان دانشگاه آزاد هستند و در آینده ای نه چندان دور برای عموم نیز قابل استفاده می باشد.احراز هویت در دانشگاه ها به این صورت است که کاربر کد ملی و شماره دانشجویی خود را ثبت کرده و پس از استعلام ما از سازمان مربوطه وارد رهسپار می شوند. احراز هویت دیگر افراد جامعه به این ترتیب است که آنان یا عضوی از یک سازمان یا نهاد هستند یا اعلام می شود که تنها با شماره تلفن یا ایمیل وارد این سیستم شدند و اعتماد به آنها بر عهده خود کاربر است. البته گروه رهسپار تفاهم نامه هایی با ارگان ها و سازمان های مختلف دارد که باعث می شود به تعداد کاربرانی که احراز هویت می شوند افزوده شود.

کلام پایانی:

رهسپار مردم را به حرکتی جمعی برای رفع مشکلات جامعه و پیشرفت آن دعوت می کند و با شعار معروف «با هم برای هم» می گوید هدف ما این است که فرهنگ عمومی را جا بیاندازیم که مردم با همکاری در آن قدرت خود را بشناسند و بدانند در کنار یکدیگر می توانند بعضی از مشکلات از جمله آلودگی هوا و ترافیک را حل کنند. ما ایمان داریم که می توانیم با رفع این مشکلات این طرح را در کشور اجرایی کنیم.
گزارش کامل این خبر را می توانید با لمس لینک مشاهده کنید.


این پست را به اشتراک بگذارید

این پست را به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

سپیده سلیمی سپیده سلیمی
نویسنده

فارغ التحصیل رشته ی مهندسی معماری از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، با توجه به علاقه ی زیادی که به پلت فرم های توسعه ی جمع سپاری داشته وارد شرکت رهسپار شده است

پست های دیگر

نظرات

نرم افزار رهسپار
راه های ارتباطی
رهسپار

رهسپار راه کاری نوین برای سفری ایمن و ارزان است که به وسیله به اشتراک گذاری وسیله نقلیه در سفر های بین شهری صورت میگیرد. به این روش Ridesharing گفته میشود.