لطفا کمربند ایمنی خود را ببندید!
لطفا کمربند ایمنی خود را ببندید!

"لطفا کمربند ایمنی خود را ببندید" این جمله ایست که بارها روی تابلوهای راهنمایی رانندگی در کنار جاده ها دیده ایم وبعضی هایمان آنرا نادیده گرفتیم ودچار حوادثی جبران ناپذیری شده ایم. مگر بستن کمربند در هنگام رانندگی چه میزان مشکل است که خیلی هایمان به سادگی از کنار آن رد می شویم، اگر می دانستیم که بستن کمربند جان چه تعداد ادم را از مرگ حتمی نجات داده بازهم ترجیح به نبستن آن داشتیم؟ در ادامه به فلسفه بستن کمربند ایمنی می پردازیم.
Untitled-2-2

تاریخچه

استفاده از کمربند ایمنی در خودروها تا اواخر دهه ۵۰ میلادی آغاز نشده بود و حتی بعد از آن هم به عنوان یک وسیله اختیاری تلقی می شد. کمربند ایمنی در اواخر قرن نوزدهم در سال 1885 توسط مهندس انگلیسی به نام جورج کیلی اختراع شد و برای اولین بار در هواپیما توسط آدولف پژود معرفی شد. البته کمربند های ایمنی تا سال 1930 در هواپیما استاندارد نشدند. اما در سال ۱۹۵۵ خودروساز سوئدی، ولوو، کمربند ایمنی را برای اولین بار در خودروهای تولیدی خود قرار داد. در دهه 1930 فیزیکدانان آمریکایی از کاربرد کمربند در خودرو ها حمایت کرده و حتی برخی از آنها خودروهای خویش را به کمربند ایمنیمجهز نمودند. استریث(جراح پلاستیک) و استریکلند( فیزیکدان) جز اولین نفراتی بودند که کمربند ایمنی برای خودروهای خویش نصب نمودند.
به مرور زمان و گذشت سال ها، اهمیت استفاده از کمربند ایمنی جایگاه خود را پیدا کرد و این وسیله نجات بخش از شکل و شمایل ابتدایی، به ظاهر امروزی رسید.
alex-gilliott-456516-1

اهمیت کمربند ایمنی

ابزار بسیار مهمی که طراحی شده تا سلامت سرنشین وسایل نقلیه را در برابر حرکت های شدید در برخورد با قسمت های داخلی خودرو بر اثر ترمز ناگهانی و تصادفات حفظ کند و پس از اختراع آن در قرن 19، تکنولوژی آن مرحله به مرحله تکامل یافته و قوانین استفاده از آن نیز شدیدتر شده است. در ایران به دلیل ایمنی بسیار پایین خودرو های داخلی و عدم توجه به استفاده از کمربند ایمنی، 16 هزار نفر از هموطنان ما در حوادث رانندگی جان باختند. به گفته اداره ملی ایمنی بزرگراه های آمریکا: کمربند ایمنی به طور میانگین، سالانه جان حدود 13 هزار نفر را در ایالات متحده نجات می دهد، این یعنی کمربند ایمنی توانسته آسیب دیدگی ها و مرگ و میر ناشی از تصادفات را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. پس چرا در برابر استفاده از این وسیله کاربردی که جانمان را دربرابر حوادث حفظ می کند، مقاومت می کنیم!!!

همه چیز کمتر از نیم ثانیه اتفاق می افتد!

جالب است بدانید وقتي اتومبيلي با سرعت هشتاد کيلومتر در ساعت به مانعي برخورد می کند:
در 2 صدم ثانيه: سپر در هم می شکند. اتومبيل فشاري برابر سي برابر وزن خود را تحمل می کند.
در 4 صدم ثانيه: راننده و سرنشينان هر کدام با فشاري برابر 2 تن به جلو پرتاب می شوند.
در 5 صدم ثانيه: بدن راننده با همان نيروي 2 تني با فرمان اتومبيل برخورد می کند.
در 7 صدم ثانيه: سرنشين جلوئي به داشبورد مي خورد
در 9 صدم ثانيه: سر سرنشينان به شيشه اتومبيل برخورد می کند
در يک دهم ثانيه: سرنشينان عقب نيز به سرنشينان جلو می پيوندند!
يادتان باشد که هنوز 90 درصد ثانيه اول باقي مانده...

کمربند ايمني را ببنديد چه در جلو نشسته ايد و چه در عقب ماشين، چه در مسافت هاي کوتاه درون شهري، و چه در مسافرت هاي بلند جاده اي.
3334

جریمه نبستن کمربند ایمنی

استفاده از کمربند ایمنی در تمامی کشورهای اروپایی برای سرنشینان جلو و عقب ماشین اجباری بوده و عدم استفاده از آن جریمه سنگین مالی را در پی داشته است، در ایران هم بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان جلو خودرو الزامی بود، اما در حال حاضر با اصلاح قوانین رانندگی این موضوع تغییر کرد و بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان وسایل نقلیه الزامی شد. در راستا این قانون در خودروهای سواری و حتی اتوبوس ها تمام سرنشینان و مسافران باید کمربند ایمنی خود را ببندند، در غیر این صورت مالک وسیله نقلیه جریمه می شود ومبلغ جریمه آن برای رانندگان وسایل نقلیه در معابر شهری و کلانشهرها ۴۰ هزار تومان، در راه های روستایی ۲۰ هزار تومان و در جاده ها ۶۰ هزار تومان است. بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب خودرو همانند سرنشینان جلو خودرو الزامی است و برابر قانون برای آن جریمه پیش بینی شده است. تصادفات و حرکت های ناگهانی به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیستند، بنابراین بسته بودن کمربند ایمنی را نه بخاطر جریمه شدن، و نه فقط برای سرنشینان جلو، بلکه برای حفظ سلامت کلیه سرنشینان خودرو جدی گرفته و از بسته بودن آن غافل نشوید.

هشدار کمربند ایمنی به رانندگان خواب آلود

حتما شما هم دیده اید که برخی از رانندگان هنگام رانندگی دچار خواب آلودگی می شوند. همانطور که مطلع هستید بسیاری از تصادفات هم به همین دلیل رخ می دهد. در این حالت حتی اگر چشم ها هم بسته نباشند، مغز دچار خواب بسیار کوتاهی می شود و کنترل ماشین از دستان راننده خارج می شود. همان یک لحظه کافی است تا فاجعه رخ دهد.
برای مقابله با چنین تصادفاتی -که در تمام دنیا شایع است- گروهی از شرکت های اروپایی و محققان اسپانیایی کنسرسیومی تشکیل داده اند و مشغول تولید نوعی کمربند ایمنی هوشمند هستند که نام آن را Harken گذاشته اند.
هارکن در اصل شامل مجموعه ای از سنسورها جهت زیر نظر داشتن ضربان قلب و تنفس است. این سنسورها در پوشش صندلی راننده و کمربند ایمنی تعبیه می شوند و با زیر نظر داشتن وضعیت تپش قلب و نفس کشیدن کاربر، متوجه می شوند که راننده در حال به خواب رفتن است یا خیر. این سنسورها به محض احساس خطر خواب آلودگی شروع به هشدار دادن به راننده می کنند تا خودرو را در کنار خیابان نگه داشته و کمی استراحت کند.

انواع کمربند ایمنی

کمربندهای ایمنی از انواع مختلفی برخوردارند که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد:

دو نقطه یا کمری

ابتدایی ترین نوع کمربندهای ایمنی دو نقطه بودند که توسط جک سوئرینگن در اوایل قرن ۱۹ میلادی اختراع شد. این نوع کمربند از دو نقطه مستقیم به یکدیگر و دور کمر متصل می شدند. پیش از کمربند سه نقطه ای، کمربند دو نقطه ای جزو محبوب ترین انواع کمربند ایمنی محسوب می شدند.

sash

یک بند تک که از روی قفسه سینه عبور کرده و به وسیله یک سگک در کنار لگن و وسط خودرو بسته می شد. در اواخر دهه ۶۰ میلادی به سرعت جایگزین کمربند دو نقطه ای شد.

سه نقطه ای

کمربند متصل به صندلی نوعی کمربند سه نقطه ای است که کمربند شانه ای آن به جای ستون خودرو، به پشت پشتی صندلی متصل می شود. مزیت این کمربند، محافظت بیشتر به هنگام واژگونی خودرو به ویژه برای کودکان است.
2-1

کمربند ایمنی چهارنقطه ای

کمربندهای چهارنقطه ای، برای اولین بار به طور آزمایشی درمورد فورد طراحی شد که متعلقات آن به خود صندلی متصل می شود نه به اتاق خودرو.
17-1-24-1842455

پنج نقطه ای

این نوع کمربندها از چندین بند تشکیل شده که از دو بازو، کمر و قفسه سینه محافظت می کند. کمربند ایمنی ۵ نقطه ای بیشتر در صندلی های محافظ کودکان دیده می شود.
1

شش و هفت نقطه ای

ایمن ترین نوع کمربند ایمنی که از پاها نیز به طور مجزا محافظت می کند. کمربند ۶ نقطه ای معمولا در خودروهای مسابقه ای و ۷ نقطه ای در هواپیماها استفاده می شود.


درباره نویسنده

سپیده سلیمی سپیده سلیمی
نویسنده

فارغ التحصیل رشته ی مهندسی معماری از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، با توجه به علاقه ی زیادی که به پلت فرم های توسعه ی جمع سپاری داشته وارد شرکت رهسپار شده است

پست های دیگر

نظرات

نرم افزار رهسپار
راه های ارتباطی
رهسپار

رهسپار راه کاری نوین برای سفری ایمن و ارزان است که به وسیله به اشتراک گذاری وسیله نقلیه در سفر های بین شهری صورت میگیرد. به این روش Ridesharing گفته میشود.